Gelişmiş Arama
Kayıtlı Kullanıcılar
Kullanıcı:

Şifre:

Beni hatırla?

» Şifremi unuttum
» Kayıt
 
Rastgele Resim

Nergis Öztürk
Nergis Öztürk
Yorumlar: 0
vanresimleri
İnci Kefali Resimleri

İnci Kefali Resimleri

   
  

Önceki Resim:


   İnci Kefali nedir  

Sonraki Resim:


Akdamar   

 

İnci Kefali Resimleri
Açıklama: DÜNYA'da sadece Van Gölü'nde yaşayan İnci Kefalı balığının 2 aydan bu yana 'uçarak' sürdürdüğü üreme göçü şölen havasında geçiyor. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 'İnci Kefalı Göçü Kültür ve Sanat Festivali' büyük ilgi gördü. Erciş İlçesi Deliçay balık bendi kıyısında çeşitli etkinliklerin yapıldığı festivalde, yüzlerce kişi uçan balıkları ilgiyle izledi. Balıkların uçarak yaptıkları bu şölen, dünyaya canlı yayınla televizyonlardan gösterildi.

Her yıl 15 Nisan'da başlayan serüvenle akarsularda 'uçarak' üreme göçünü gerçekleştiren ve nesli koruma altına alına İnci Kefalı Balığı'nın bu gösterisi Van'da festivale dönüştürüldü. Van Valiliği, Erciş Kaymakamlığı, Erciş Belediyesi ve Doğa Gözcüleri Derneği'nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri ve 2 gün sürecek festival Erciş İlçesi Deliçay balık bendi kıyısında düzenlendi. Yüzlerce kişi sabahın erken saatlerinden itibaren festivalin yapılacağı alana akın etti. Halk oyunları, konserlerin ardından yapılan açılış konuşmalarını dinleyenler balıkların bu görsel şölenini hayranlıkla izledi. İzleyicilerin bir bölümü üreme göçünü fotoğraf makinesi ve kameralarla görüntülerken, görsel şölen, sık sık yapılan canlı yayınla dünya televizyonlarına da nakledildi.

Van Valisi Münir Karaloğlu, dünyada Somon Balığı ve İnci Kefalı Balığı'nın uçarak üreme göçü gerçekleştirdiğini belirterek, İnci Kefalı balığına sahip çıkılmasını istedi. İnci Kefalı'nın yeterince tanıtılmadığını belirten Vali Karaloğlu, şöyle dedi:

"Tanıtımın daha iyi yapılması için böyle bir festival düzenledik. Bu yıl ikincisini yaptığımız festivale büyük ilgi olduğunu gördük. Bu olayın ne kadar büyük olduğunu görmek isteyenlerin buraya gelip bu balıkları canlı izlemesi gerekir. Bundan sonra önemli olan bu değeri tanıtıp korunmasını sağlamaktır."
Anahtar Kelimeler: incikefali, incikefaliresimleri, incikefalifotoğrafları, incikefalivan, incikefaliresmi, incikefalifoto, incikefalihakkında, incikefalihakkındabilgi
Görüntülenme Sayısı: 2411
İndirme Sayısı: 0
Oylama Sonucu: 0.00 (0 oy kullanılmış)
Gönderen: vanresimleri

IPTC Info
Bakış: DUNYA'DA SADECE VAN GOLU'NDE YASAYAN VE AKARSULARDA UCARAK UREME GOCUNU GERCEKLESTIREN INCI KEFALI BALIGI ICIN FESTIVAL DUZENLENDI. ERCIS ILCESI DELICAY BALIK BENDINDE GERCEKLESTIRILEN INCI KEFALI GOCU KULTUR VE SANAT FESTIVALINE BUYUK ILGI GOSTEREN VATANDASLAR UCAN INCI KEFALI BALIGINI HAYRANLIKLA IZLEDI.
(FOTO:OSMAN BEKLEYEN / VAN)
Fotoğraf Hakkı: DHA
Kredi: DHA

Resim veya fotoğraflarınızın tarafınızdan izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden sitemizde kullanıldığını tespit ettiyseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Mail adresimiz: vanresimleri@gmail.com - Vanhaberleri.NET - Vanhaberleri.ORG - Aylık Bebek

RSS Feed: İnci Kefali Resimleri (Yorumlar)

van haber Gezi Rehberi oyun oyna picture Imágenes Gece Hayatı Aylik Bebek