Gelişmiş Arama
Kayıtlı Kullanıcılar
Kullanıcı:

Şifre:

Beni hatırla?

» Şifremi unuttum
» Kayıt
 
Rastgele Resim

Selin Demiratar
Selin Demiratar
Yorumlar: 0
vanresimleri
Kronik böbrek yetmezliğ

Kronik böbrek yetmezliğ

   
  

Önceki Resim:


   Hemodiyaliz Tedavisi  

Sonraki Resim:


Böbrek Taşı Düşürme   

 

Kronik böbrek yetmezliğ
Açıklama: Kronik böbrek yetmezliği böbreklerin fonksiyonlarını yitirmesidir. Yani böbreklerin çalışmamasıdır. Kronik böbrek yetmezliği günümüzdeki yıllar da çok sık görülen hastalık haline gelmiştir. Tüm dünya da şeker hastalığının ve kan basıncı hastalığının yani yüksek tansiyonunun artışıyla birlikte hızla böbrek yetmezliği sayısı artmaktadır.


Kronik böbrek yetmezliği daha çok nefrit dediğimiz böbreklerin hasarıyla birlikte gelen hastalıklar da veya diyabetin veya hipertansiyonun oluşturduğu hasarlarla ortaya çıkmaktadır. Bu hastalıklar sessiz sedasız başlar giderek ilerler ve bir gün hasta sulu böbrek tedavisi, diyaliz tedavisi gibi veya böbrek nakli gibi tedaviyle tedavi ola biliniyor.

Diyaliz tedavisi ile hastanın kanı bir makine yardımı ile temizleniyor ama en iyi tedavi böbrek yetmezliğinin kronik böbrek yetmezliğinin en iyi tedavisi de böbrek nakli tedavisidir. Böbrek naki olmak için için bir yakınınız size böbrek verebilir veya bir yakınınz bir başka böbrek hastasına, diğer böbrek hastasının yakını da size böbrek verebilir.
Anahtar Kelimeler:  
Görüntülenme Sayısı: 968
İndirme Sayısı: 0
Oylama Sonucu: 0.00 (0 oy kullanılmış)
Gönderen: vanresimleri

Resim veya fotoğraflarınızın tarafınızdan izin alınmadan veya kaynak gösterilmeden sitemizde kullanıldığını tespit ettiyseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz. Mail adresimiz: vanresimleri@gmail.com - Vanhaberleri.NET - Vanhaberleri.ORG - Aylık Bebek

RSS Feed: Kronik böbrek yetmezliğ (Yorumlar)

van haber Gezi Rehberi oyun oyna picture Imágenes Gece Hayatı Aylik Bebek